Akülü arabalar ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı

  Previous Next

  Akülü arabalar ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı

  9.06.2024

  Hollanda Türk – İslâm Kültür Vakfı ve Kozlukebir Belediyesi muhtarları tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerine akülü arabaları dağıtıldı.

  9.06.2024 günü Sirkeli köy merkezinde düzenlenen düzenlenen törene; Hollanda Türk – İslâm Kültür Vakfı Başkanı Akif Çetinkaya, Kozlukebir Belediye Başkanı Erdem Hüseyin, DEB Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, Kozlukebir Muhalefeti “Umut” listesi Başkanı Tarkan Multaza, meclis üyeleri, köy muhtarları ve ihtiyaç sahipleri katıldı.

  Önemli bir organizayon için toplandıklarını, Hollanda Türk – İslâm Kültür Vakfı Başkanı Tahsin Çetinkaya ve arkadaşlarının aramızda buluduğunu belirten Kozlukebir Belediye Erdem Hüseyin, “Uzun süre üzerinde çalıştığımız “Engelleri Ortadan Kaldırıyoruz” projesi kapsamında bir bağış kampanyası düzenledik.

  Öncelikle dernek yöneticilerini aramızda görmekten onur ve gurur duyduğumuzu belirtmek isterim.

  Kozlukebir Belediyesi 57 köyden oluşmakta ve özürlü olan, maddi durumları iyi olmayanlara akülü arabaları vermek üzere bu organizasyon yapılmaktadır.

  Bu ogaznizasyonda muhalefet iktidar ayırımı yapılmamaktadır.

  Organizyaonun yapılmasında büyük emekleri geçen Hollanda’da çalışan soydaşlarıma çok teşekkür etmek istiyorum ki çok emek sarfettiler. Vakfımız da bunu en iyi şekilde organize etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ” Görüşlerine yer verdi.

  Hollanda Türk Federasyona bağlı, Türk İslam Kültür Vakfı ve Teşkilatı altında hizmet veren Umut Köprüsü İnsani Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve

  Batı Trakya Türk Derneği olarak, "Gümülcine-Kozlukebir'de Engelleri Kaldırıyoruz" projesi çerçevesinde insanlarımızla bir arada olmadan mutluluk duyduklarını belirten Lahey Türk İslam Kültür Vakfı Başkanı Tahsin Çetinkaya, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 90 adet akülü araba ve 68

  adet tekerlekli sandalye teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamli projede, engelleri aşmak ve toplumumuzun her bireyine eşit fırsatlar sunmak için bir adım daha atmış bulunuyoruz. İnanıyoruz ki, birlikte

  daha güçlü, daha dayanışma içinde bir toplum inşa edebiliriz. Bu projeden önce Türkiyede şimdiye kadar 9 ilimize bu yardımları sağlamanın mutluluklarını yaşıyoruz.

  Bugün burada, birliğin ve dayanışmanın gücünü bir kez daha hissettiriyoruz. Sizlerin de desteğiyle, birçok engelin üstesinden gelerek daha yaşanabilir bir dünya yaratmak için çalışıyoruz. Bu vesileyle, Batı Trakya'daki Türk kardeşlerimize ulaşmamızda aracı olan ve hertürlü desteği saağlayan Kozlukebir Belediye Başkanı Sayın Erdem Hüseyin Bey'e içten teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Destekleri sayesinde, bu projemizi başarıyla hayata geçirme fırsatı bulduk.

  Başta, bu projeye maddi ve manevi katkı veren Hollanda'daki Batı Trakyalı kardeşlerime ve Batı Trakya Türk Derneği yetkililerine yürekten teşekkür ediyoruz. Onların desteğiyle, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak ve onlara umut olmak için bir adım daha attık.

  Batı Trakya Türk Derneği'nin bu projedeki katkıları, sadece araçların temini ile sınırlı kalmamış, aynı zamanda bu yardımın ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlamak için büyük bir özveriyle çalışmışlardır. Dernek üyelerimize ve gönüllülerimize bu çabalarından dolayı gönülden teşekkür ediyorum.

  Ata topraklarında bulunmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu projeye katkıda bulunan, komisyon üyelerine, emek veren herkese tekrar teşekkür ediyor, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize araçlarının hayırlı olmasını diliyorum. Hep birlikte, daha güzel yarınlara doğru el ele yürümeye devam edeceğiz. Kıymetli misafirler, sözlerime son verirken bizleri burda ağırlayan ve her türlü ilgi ve alaka gösteren siz değerli halkımıza yürekten teşekkür ederek saygı ve selamlarımı iletiyorum.” Düşüncelerine yer verdi.

  Programın devamında da Vakfın Batı Trakya Temsilcisi Kadir Ahmet, Eyalet meclis üyesi Rıdvan Hacı Mehmet ve Kozlukebir Muhalefeti “Umut” Listesi Başkanı Tarkan Multaza emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirttiler

  Konuşmalardan sonra ihtiyaç sahiplerine akülü arabaları dağıtıldı.

  ©2017 Burasi Batı Trakya. Tüm Hakları Saklıdır.

  Please publish modules in offcanvas position.