Milletvekili Zeybek, zeytin tazminatlarını sordu

  Milletvekili Zeybek, zeytin tazminatlarını sordu

  6.06.2024

  BASIN AÇIKLAMASI

  Geçtiğimiz yıl Yunanistan genelinde zeytin üreticileri ve tüm sektör hastalıktan dolayı hasat edilemeyen zeytinler nedeniyle büyük zarara uğradı.Y.D. hükümeti bu yönde hiçbir olumlu adım atmayarak üreticilere tazminat ödemesi yapmadı.

  Sayın Avgenakis’in Brüksel’de yapılacak olan zirvede diğer ülkelerle iş birliği içinde olduğunu ve konuyu dile getireceği açıklamalarının üzerinden 9 ay geçti (03-09-2023).

  İskeçe Yeni Sol Partisi Milletvekili Hüseyin Zeybek Parlamentonun Tarım Politikaları yetkilisi olarak ilgili bakanlığa sunduğu soru önergesine gelen cevapta ise, 29/04/2024 tarihinde toplanan son kurulda birincil üretimin sürdürülebilirliği ve rekabet konularının ele alındığı, Avrupa Ortak Tarım Politikaları toplantısındaki tutumunun ortak kaynakları kullanarak kriz ve acil durum müdahale mekanizmalarının güçlendirilmesinden yana olduğu,oysa zarar gören bölgelerde kayıtların tamamlanıp tamamlanmadığı zeytin üreticilerinin zararlarına karşılık maddi desteğin verilip verilmeyeceği sorusunu yanıtsız bıraktı.

  Bakanlığın pek çok konuda olduğu gibi zeytin üreticilerine verdiği sözlerin arkasında durmayıp sektörü desteksiz ve çaresiz bıraktığı ortadadır ve önümüzdeki seçimlerde gereken cevabını mutlaka çiftçilerden alacaktır.

  İskeçe Yeni Sol Partisi Milletvekili

  Hüseyin ZEYBEK

  ©2017 Burasi Batı Trakya. Tüm Hakları Saklıdır.

  Please publish modules in offcanvas position.