İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları’nın bu dönemki son etkinliği Şahin’de yapıldı

  Previous Next

  İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları’nın bu dönemki son etkinliği Şahin’de yapıldı

  Gümülcine, 26.05.2023

  “İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları”nın Şahin’deki etkinliği 24 Mayıs 2023 Çarşamba günü yapıldı. İTB Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen ‘Kadın Buluşmaları'nın bu dönemin son etkinliği İskeçe’ye bağlı Şahin köyünde gerçekleştirildi.

  Şahin Karaca Ayşe Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinliğe , İTB Asbaskanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa'nın eşi Nadire Ömer, İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu'nun eşi Münevver Ago, milletvekili Burhan Baran'ın eşi Ayşe Baran, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin'in eşi Ayşe Delihüseyin, Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu’nun eşi Nilüfer Hraloğlu, İTB Kadınlar Kolu üyeleri ve İTB Dikiş Nakış Kursu eğitmenleri ve öğrencileri ve çok sayıda Şahinli kadın katıldı.

  Etkinliğin açılış konuşmasını Şahin Kursu Eğitmeni Fatma Emir yaptı. Fatma Emir yaptığı konuşmada etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek onları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  Ardından söz alan Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan da etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek İskeçe Türk Birliği kursları ile birlikte düzenledikleri bu etkinlierin kadınlar için çok faydalı olacağına inandığını ifade etti.

  Daha sonra konuşan İTB Asbaskanı Sevil Şerifoğlu da yaptığı konuşmada “İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları” etkinlikler serisi hakkında bilgi verdi. Sevil Şerifoğlu şunları dile getirdi: “İskeçe Türk Birliği olarak Batı Trakya’daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra kadınlarımızın sosyal alanlardaki ihtiyaclarına da cevap verebilmek için isteklekleri doğrultusunda onları zaman zaman uzmanlarla buluşturmak, yemek, piknik ve gezi gibi organizasyonlarla bir araya getirerek daha sağlıklı daha mutlu daha huzurlu kadınlar, anneler, eşler görmeyi hedefliyoruz. Bizler bunları yaparken diğer kurumlar ile istişare halinde bu etkinliklerimize devam edeceğiz. Bugün Şahin

  köyümüzde bizlere çok sıcak bir misafirperverlik gösteren kadınlarmıza da ayrıca teşekkür ediyor, tebrik ediyoruz".

  Şahin’deki etkinliğin konuğu Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Sevgi Giretli oldu. Sevgi Giretli "Sağlıklı beslenme ve sağlıklı öğün hazırlama" konulu konuşmasında sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yaparak öğünlerin zamanında ve dengeli olarak yenmesinin çok önemli olduğunu ifade etti. Son olarak da konu ile ilgili gelen soruları yanıtladı.

  Etkinlik sonunda Şahin Kursu öğrencilerinin hazırladığı yiyecekler katılımcılara ikram edildi.

  Ardından misafirler İskeçe Türk Birliği Şahin Biçki Dikiş ve El Sanatları Kursunu ziyaret ederek öğrencilerin hazırladığı sergiyi gezdi.

  ©2017 Burasi Batı Trakya. Tüm Hakları Saklıdır.

  Please publish modules in offcanvas position.