Yılın kadını; Nermin Şankaya...

  Previous Next

  Yılın kadını; Nermin Şankaya...

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile tertip ettiği “Yılın Kadını” ödülünü bu yıl duayen sanayici ve BTTDD Bursa Şubesi Kurucularından Şükrü Şankaya’nın eşi Nermin Şankaya’ ya takdim etti.

  Duygu dolu anlar yaşayan Nermin Şankaya’ya plaketini BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Emin Latif ile Kadın Kolları Başkanı Reyhan Öztaş verdi. Nermin Şankaya’ya ayrıca, eşi Şükrü Şankaya’nın imzası bulunan BTTDD Dernek Üyeliği Belgesi de teslim edildi. Şankaya Ailesi’nin evinde dün bir araya gelen Kadir Şankaya, Nergis Şankaya Kotevoğlu, Mutahhar Kotevoğlu, Nurten Otmanlı, Aynur Güçlü de Nermin Şankaya’yı bu anlamlı günde yalnız bırakmadı.

  ŞANKAYA’DAN TEŞEKKÜR

  BTTDD Bursa Şubesi tarafından bu yıl 4’üncüsü verilen ‘‘Yılın Kadını” plaketinin sahibi Nermin Şankaya, kendisine vefa gösteren dernek yöneticilerine teşekkür etti. Batı Trakya Türkleri’nin seslerinin tüm dünyada duyulmasını istediğini belirten Şankaya, BTDDD Bursa Şubesi’ne çalışmalarında başarılar diledi.

  ‘‘ŞÜKRÜ AMCAMIZIN YOLU YOLUMUZDUR…”

  Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibi olan Şükrü Şankaya’nın birçok başarıya imza attığına dikkat çeken BTTDD Başkanı Ali Emin Latif ise, ‘‘Bizler BTTDD Bursa Şubesi olarak 4 yıldan beri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Yılın Kadını’ nı seçiyoruz. Daha önceki 3 plaketin ilki 15 Temmuz Şehidi Mustafa Canbaz’ın annesi Ayşe Canbaz’a, ikincisi Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet’e, üçüncüsü ise Batı Trakya’nın ilk kadın öğretmeni Gülter Halil’e verildi. Ana vatandaki ilk ödülümüzü ise değerli büyüğümüz Şükrü Şankaya’nın eşi Nermin Şankaya’ya takdim ediyoruz. Şükrü Şankaya burada Batı Trakyalıları temsil etti. Özellikle sanayi alanındaki başarıları binlerce kişiye istihdam sağladı. Bursa’da birçok alanda yer aldı. Devlet Üstün Hizmet Madalyası’nın da sahibi olan Şükrü Şankaya, birçok başarıya imza attı. Yolu yolumuzdur. Nermin Şankaya’yı ziyaretimizde, Şükrü Şankaya’nın bizlere verdiği emekler için bir kez daha teşekkür ediyoruz.” dedi.

  Please publish modules in offcanvas position.