İTB'nin geleneksel iftar programı olağanüstü katılımla gerçekleşti

  Previous Next

  İTB'nin geleneksel iftar programı olağanüstü katılımla gerçekleşti

  İskeçe Türk Birliği'nin (İTB) geleneksel olarak her yıl düzenlediği İftar programı olağanüstü bir katılımla yapıldı. İTB'nin iftarı 20 Mayıs 2018 Pazar günü İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Spor Sitesi'nde gerçekleşti. İskeçe Türk Birliği'nin bu yılki iftarına binin üzerinde soydaş katıldı.  İftar programında çoçuklara yönelik Karağöz - Hacıvat ve Rafadan Tayfa gösterimi yapıldı. Ayrıca çocuklara Ramazan takvimi ile balon hediye edildi ve horoz şekeri  ikram edildi. Bu yıl da İTB tarafından hazırlanan Ramazan Hatırası perdesi önünde hatıra fotoğrafları çekildi.

  İftara, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve dernek yöneticilerinin yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu ve Başkonsolosluk çalışanları, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ve parti yöneticileri, Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza ve belediye meclis üyeleri, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet,  İskeçe SÖPA Derneği Başkanı Nurettin Kıyıcı, BAKEŞ Başkan Yardımcısı Hüseyin Bandak, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü Sevil Şerifoğlu, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, İskeçe Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Kuzey Yunanistan İşadamları Derneği Başkanı Fatih Türkmen, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Şubesi Müdürü Onur Felent, Batı Trakya'lı kurum ve kuruluş temsilcileri, İskeçe Türk Birliği sabık başkanları, sabık milletvekilleri, İskeçe Türk Birliği kurs öğretmenleri, emekli öğretmenler, din adamları ve çok sayıda İskeçeli soydaş katıldı.

  İftar programı, İskeçe Müftülüğü'ne bağlı ilahi grubunun söylediği ilahilerle başladı. İftar duasından sonra selamlama konuşmalarına geçildi. İftar programının sunucusu İTB Asbaşkanı İsmet Tüccar ilk olarak dernek başkanı Ozan Ahmetoğlu'nu mikrofona davet etti. İskeçe Türk Başkanı Ozan Ahmetoğlu selamlama konuşmasında, iftar programının düzenlenmesinde görev alan dernek yöneticilerine, Kadınlar Kolu ile Gençlik Kolu'na teşekkür etti. Ahmetoğlu, "91 yıldır kültürümüzü ve kimliğimizi yaşatma gayreti içinde olan İskeçe Türk Birliği'nin programına katılarak iftar bereketini paylaşan herkese müteşekkiriz." Daha sonra İTB Başkanı Ahmetoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım'ın iftar programına gönderdiği mesajı okudu.

  Ayrıca iftar programında Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu birer selamlama konuşması yaptılar. Konuşmacılar İskeçeli soydaşların Ramazan ayını tebrik ederek, iftar programında emeği geçenleri tebrik ettiler.

  İftar sonrasında çocuklara yönelik Karagöz-Hacivat ve Rafadan Tayda gösterimi büyük bir beğeni ile izlendi. İftar programına çok sayıda çocuğun katılması dikkat çekti.

  Please publish modules in offcanvas position.